Wiara i Tęcza
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poznań – Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie wokół książki „To jest także nasz Chrystus.

22 listopada / 19:00 - 21:00

Teatr Ósmego Dnia oraz Fundacja Wiara i Tęcza zapraszają do Poznania na spotkanie z Marcinem Dzierżanowskim, który przeprowadził wywiady do książki „To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z Chrześcijanami LGBT+”.

”To jest także nasz Chrystus” to pierwsza w Polsce książka, w której o swoim doświadczeniu mówią wierzące osoby LGBT+. Zbiór 15 wywiadów to poruszające świadectwo walki o pogodzenie ze sobą religii i orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, ale też dowód, że te sfery życia nie muszą się wykluczać.

Wśród bohaterów książki są zarówno osoby znane, takie jak aktywistka Margot, artysta Daniel Rycharski czy działaczka opozycyjna Ewa Hołuszko, jak i osoby, które o swoim doświadczeniu mówią publicznie pierwszy raz. Oprócz osób LGBT+ w książce wypowiadają się m.in. rodzice transpłciowego dziecka, a także teolog prof. Jakub Slawik, który dowodzi, że Biblia nie może być interpretowana przeciwko osobom nieheteronormatywnym. Z kolei amerykańska zakonnica polskiego pochodzenia s. Jeannine Gramick, założycielka jednego z pierwszych na świecie duszpasterstw osób LGBT+, ujawnia swoją korespondencję z papieżem Franciszkiem, w której wspiera on jej działalność wcześniej ostro zwalczaną przez Watykan.

Spotkanie autorskie i dyskusję wokół książki poprowadzi Monika Białkowska. Wśród gości spotkania będą również Ula Grymuła oraz bp Tomasz Puchalski z Reformowanego Kościoła Katolickiego.

Uczestnicy spotkania otrzymają 100 egzemplarzy książki, która zostanie rozdana wśród osób obecnych na spotkaniu.

Wydanie książki stało się możliwe dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Szczegóły wydarzenia:

Gdzie: Poznań, Teatr Ósmego Dnia, Ratajczaka 44, Poznań

Godzina: 19:00 Dnia 22 listopada (środa)

Transmisja online oraz więcej informacji o książce na stronie:
https://www.facebook.com/wiaraniewyklucza

Szczegóły

Data:
22 listopada
Godzina:
19:00 - 21:00