Wiara i Tęcza
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kujanki – Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie wokół książki „To jest także nasz Chrystus.

17 listopada / 18:00 - 20:00

Fundacja Wiara i Tęcza serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie wokół książki Marcina Dzierżanowskiego „To jest także nasz Chrystus. Rozmowy z chrześcijanami LGBT+”, tym razem w Kujankach koło Złotowa w województwie wielkopolskim!

”To jest także nasz Chrystus” to pierwsza w Polsce książka, w której o swoim doświadczeniu mówią wierzące osoby LGBT+. Zbiór 15 wywiadów to poruszające świadectwo walki o pogodzenie ze sobą religii i orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, ale też dowód, że te sfery życia nie muszą się wykluczać.

Wśród bohaterów książki są zarówno osoby znane, takie jak aktywistka Margot, artysta Daniel Rycharski czy działaczka opozycyjna Ewa Hołuszko, jak i osoby, które o swoim doświadczeniu mówią publicznie pierwszy raz. Oprócz osób LGBT+ w książce wypowiadają się m.in. rodzice transpłciowego dziecka, a także teolog prof. Jakub Slawik, który dowodzi, że Biblia nie może być interpretowana przeciwko osobom nieheteronormatywnym. Z kolei amerykańska zakonnica polskiego pochodzenia s. Jeannine Gramick, założycielka jednego z pierwszych na świecie duszpasterstw osób LGBT+, ujawnia swoją korespondencję z papieżem Franciszkiem, w której wspiera on jej działalność wcześniej ostro zwalczaną przez Watykan.
Wśród gości spotkania, będzie bohater książki, Kazimierz Strzelec.

Spotkanie odbędzie się w restauracji „Poziomka”, Kujanki 66.

Uczestnicy spotkania otrzymają 100 egzemplarzy książki, która zostanie rozdana wśród osób obecnych na spotkaniu.

Wydanie książki stało się możliwe dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Transmisja online oraz więcej informacji o książce na stronie:

https://www.facebook.com/wiaraniewyklucza

Szczegóły

Data:
17 listopada
Godzina:
18:00 - 20:00